Cilt Bakımı

Levent Beautiful

Cildimizi Düzenli İyice Temizlemeliyiz

cilt-bakimiDüzenli olarak temizlenmeyen cilt belli bir zaman sonra ölü hücrelerle kaplanır. Cilt üzerinde biriken ölü hücreler derinin kalınlaşmasına sebep olur. Bu nedenle oksijensiz kalan cilt cansız ve de hastalıklı görünür. Cildi temiz tutmak ve ölü hücrelerden arındırmak cildin taze ve genç kalmasına yardımcı olur. Bu bilgilerden  anlaşıldığı üzere cildimizi haftada 1 veya 2 kez ölü hücrelerden arındırmak faydalı olur. Cilt temizliği için şu iki yöntemi kullanabilirsiniz.

Buhar Banyosu

Cildin rahat nefes almasında çok önemli bir katkısı olan buhar banyosu haftada en az bir kez mutlaka uygulanmalıdır. Bu uygulamanın faydaları şöyle; gözenekleri açar ve siyah noktaların cildinizden temizlenmesine zemin hazırlar. Buhar banyosu sizin için maliyeti en az olan uygulamadır.

Üstü geniş bir kapta yaklaşık 1 litre civarı su kaynatın. Kaynayan suyu ocağın üzerinden aldıktan sonra başınızın üzerine bir bez örtüp kabın üzerine eğilin. Hemen hemen 10 -15 dakika sonra uygulamayı bitirin. Yüzünüzü temiz bir havluyla kurulayıp cildinize uygun olan bir tonik sürün.

Cilt Bakımı

Peeling

Cildi en kolay ve de en hızlı arındırma yoludur. Peeling; kıvamlı içinde tanecikleri olan bir üründür.

Uygulamaya başlamadan mutlaka cildiniz ılık suyla yıkanmalı, gözenekler de açılmalıdır. Daha sonra da peeling gerekli miktarda alınarak yüze uygulanmalıdır. Ürün, cilde dairesel hareketler ile iyice uygulandıktan sonra ılık suyla yüz yıkanmalı ve de kurulanmalıdır.

(Cildinizin tipine göre yağlı olan bölgelerde uygulama daha da fazla olmalıdır.)

Maske

maskeMaske, cildi derinlemesine temizlemenin en etkili yoludur diyebiliriz. Cildinize siyah noktaların oluşumunu azaltır, gözenekleri temizler ve de cildi sıkılaştırır. Vücudunuza uygulanmasına gelince;

Daime olduğu gibi işleme başlamadan önce yüzünüzü ılık suyla yıkayın. Temiz bir havluyla kuruladıktan sonra maske’mizi yüzümüze bir tabaka  şeklinde sürelim. Maskenin kullanma süresi seçtiğiniz ürünün kullanma talimatında belirtilmiş olmalıdır. Kesinlikle  o süreye uyun. Daha sonra da cildinizi ılık su yardımıyla dairesel hareketler yaparak iyice temizleyin.

Not: Maske ya da peeling uygulamalarından daha önce buhar banyosu yaparsanız cildiniz yaptığınız uygulamaya iyi cevap verecektir.

Levent Beautiful, güzellik ve bakım sektöründe lider. Uzman Kadromuz ve güzellik uzmanlarımız ile siz değerli müşterilerimizi bekliyoruz.

Levent Beautiful Güzellik Salonu