Levent

BEAUTIFUL

Güzellik ve bakım sektöründe lider. Uzman Kadromuz ve güzellik uzmanlarımız ile siz değerli müşterilerimizi bekliyoruz.

Hemen Ara 0536 584 31 38

Buhar Odası

Levent Beautiful

Buhar Odası
Levent Masaj SalonuBütün gün boyunca yorulan vücudunuzu dinlendirmek ve kendinizi daha da iyi hissetmenizi sağlamak için, Levent Beautiful Salonu buhar odaları alanında da çözümlerini sunuyor. Daha fazla sağlıklı bir hayata buhar odasıyla merhaba diyebilirsiniz.

Buhar odası bakımı sonrasında kaslardaki ağrılar ve sızılar azalır, cilt derinlemesine temizlenir ve ihtiyaç duyduğu nemi tekrar tekrar kazanır.

Buhar bakımı sonrası kendinizi yenilenmiş, tazelenmiş ve yeni doğmuş gibi hissedeceksiniz!

Buhar odası ve sauna arasındaki fark

Buhar Odasında jeneratör odanın dışında olur. Sıcaklık ise en fazla 45 °C civarında olur. Nem oranı % 100 ‘e yakındır. Duvar ve tavan seramikleri kullanılabilir. Eğimli tavan kesinlikle tavsiye edilir. Zeminde kanallar olması gerekir. Bütün iç yüzeylere ise mutlaka sızdırmazlık kaplaması yapılmalıdır. Sauna’da ise sauna ısıtıcısı odanın içindedir, Sıcaklık en çok 90 °C civarındadır. Nem oranı yaklaşık %25’e varır. Duvarda ve tavanda seramik malzemeler bulunmaz. Tavan düzdür, Zemin kanalı gerekmez. Su geçirmezlik özelliği çok gerekli değildir.

Buhar Nedir?

Buhar Banyosunun Faydaları Nelerdir?

Buhar banyosu; ister kuru ister ıslak olsun, vücuttaki toksinlerden arınmanın en kolay yolu olarak düşünülmüştür. Bu şekilde cildin gözenekleri açılır, milyondan fazla ter bezesi salgılama yapmaya başlar. Vücut böylece ürettiği metabolik maddeleri ve diğer atıkları dışarı atar. Terimiz nerdeyse idrarla aynı elementleri içerir ve bu nedenle de cilt bazen üçüncü böbrek olarak isimlendirilir. Terleme yoluyla vücut atıklarının %30 ’a kadar varan miktarı vücuttan atılır.

Gün içerisinde vücut sıcaklığı arttıkça vücudun buna doğal tepkisi terlemek ve bu şekilde terin üzerinden buharlaşması ile kendisini serinletmektir. Saunadayken kişinin toksinle dolu terleri vücudu üzerinde kurur. Bu sebeple sauna seansı sonrasında duş alınması tavsiye edilmektedir. Lakin % 100 nem ortamı sağlayan buhar banyosunda bu buharlaşma mümkün değildir. Bu nedenle değerli vücut ısısında düşüş ya çok az gerçekleşir veya da hiç olmaz. Çok fazla terlersiniz, lakin teriniz buharlaşmaz ve cildinizin üstünde kurumaz. Daha fazla nem seviyesi vücut ısısını biraz daha arttırarak birincil ısı transfer mekanizması şekline gelir ve vücutta önemli miktarda yoğuşmaya neden olur.

Hipertermi prosesi ‘nin temizleme ile iyileştirme gücü, vücut sıcaklığı 38 -39,5 °C ‘ye ulaşıncaya kadar başlamaz. Vücut ısınması, buhar banyosunda saunaya kıyasla daha hızlı ve daha etkin bir şekilde gerçekleşir ve de yalnızca 10 -15 dakka zaman alır. Buhar banyosunun bir diğer faydası, kardiyovasküler sistemimiz üstündeki uyarıcı etkisidir. Nabız atışı, 15 -20 dakikalık bir seans sırasında dakkada ortalama 75 vuruştan, 100 -150 vuruşa çıkar. Böylelikle, kan dolaşımı hızlanır lakin tansiyon yükselmez. Çünkü sıcaklık etkisiyle kan akışı hızlanırken bir yandan da ciltteki kılcal damarlar genişlemektedir.

Buhar banyosu ile buhar inhalasyonu solunum şartlarında düzelme için etkin bir tedavidir ve soğuk algınlığında, sinüzitte, bronşitte, alerjik hastalıklarda da mutlaka tavsiye edilir.

  • Buhar, üst solunum yolu zarlarının iltihaplanması ile tıkanmasında rahatlama sağlar.
  • Havayı da nemlendirerek boğaz tahrişini iyileştirir.
  • Buhar, spazmlı solumayı, astım, boğmacayı iyileştirir.
  • Buhar, sekresyonu serbestleştirmek suretiyle boğazdan ile  akciğerlerden mukus salgılanmasını uyarır.
  • Buhar, kasları gevşetir ve de öksürüğü azaltır.
  • Buhar, mukus zarlarını da aşırı kurumaktan korur.

Levent Beautiful, güzellik ve bakım sektöründe lider. Uzman Kadromuz ve güzellik uzmanlarımız ile siz değerli müşterilerimizi bekliyoruz.

Levent Beautiful Güzellik Salonu